گردشگری و تورهای داخلی و خارجی

خانه / دسته‌بندی نشده / بلیط ارزان هواپیما را از چه مراجعی می توان تهیه کرد؟

بلیط ارزان هواپیما را از چه مراجعی می توان تهیه کرد؟

هر گاه قصد سفر با هواپیما به ذهنمان خطور می‌کند اولین موردی که به دنبال آن هستیم بلیط ارزان هواپیما است. در جستجوی بلیط ارزان، گاه با شرایطی روبرو می‌شویم که برایمان جدید است یا حتی ممکن است خطرناک باشد. بسیاری از افرادی که زیاد اهل سفر با هواپیما، کشتی و قطار نیستند می‌گویند بلیط هواپیما خیلی گران است؛ به همین خاطر این تصور در ذهن آنها وجود دارد که بلیط هواپیما ارزان وجود ندارد و اگر هم باشد حتما باید کاسه‌ای زیر نیم کاسه باشد. ولی واقعیت آن است که اصلا دور از ذهن نیست و وجود خارجی دارد.

بلیط هواپیما ارزان

سفر با هواپیما: سفری لوکس است یا اقتصادی

در زندگی عصر ما، سفر با زندگی اجتماعی به هم پیوند خورده است. هر روزه انسان‌ها درگیر سفر‌های درون شهری، برون شهری، و بین المللی هستند. اگر فردی اهل سفر هم نباشد باز هم گاهی به اجبار یا به اختیار به مسافرت رفته است. در سال‌های اخیر با پیشرفت وسایل نقلیه و بهتر شدن خدمات عرضه شده به مسافران، هزینه استفاده از اینگونه وسایل نیز افزایش پیدا کرده است. نکته مثبت در سفر‌های هوایی این است که شما با بیشترین تنوع قیمت روبرو هستید و می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید.

اگر نگاه کوتاهی به قیمت بلیط اتوبوس و قطار برای مسافت‌های طولانی بیندازید مثلا بلیط اتوبوس یا قطار تهران-شیراز، متوجه می‌شوید که تفاوت زیادی در قیمت‌ها وجود ندارد. اگر مقایسه‌ای بین سرعت رسیدن، آسایش و خدمات حین سفر در سفرهای هوایی و زمینی داشته باشید متوجه می‌شوید که سفر هوایی در مقایسه بسیار مقرون به صرفه نیز هست. با اینهمه خیلی از افراد برایشان فرقی نمی‌کند که یک ساعت در راه باشند یا یک روز و به همین دلیل سفر زمینی را ترجیح می‌دهند. ولی اگر بخواهید در زمان و همچنین هزینه صرفه جویی کنید، بلیط ارزان هواپیما کمک می کند که با هزینه کمتری سفری هوایی داشته باشید.

 

بلیط ارزان هواپیما چارتر است یا سیستمی؟

بلیط ارزان هم به صورت چارتر و هم سیستمی وجود دارد.

اگر به دنبال بلیط هواپیما برای سفر‌های داخلی می‌گردید، می‌توانید از مراجع مطمئنی بلیط ارزان تهیه کنید. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که با صبر و حوصله پرواز‌های مقصد مورد نظر را بررسی کنید. بسیاری از افرادی که می‌گویند نمی‌توانند بلیط ارزان قیمت هواپیما پیدا کنند معمولا در هر جستجویی پنج یا شش گزینه اول را نگاه می‌کنند و معمولا توجهی هم به شرکت هواپیمایی و کلاس آن پرواز نیز ندارند. یک مساله مهم دیگر این است که در خرید آفلاین شما اصلا توان مقایسه قیمت‌ها را ندارید که بتوانید تشخیص دهید بلیطی که تهیه کرده‌اید ارزان‌ترین است یا خیر. اما در خرید آنلاین، علاوه بر اینکه به راحتی خرید می‌کنید، امکان مقایسه قیمت‌ها را دارید و اینگونه می‌توانید ارزانترین بلیط هواپیما را انتخاب و تهیه کنید.

بلیط ارزان قیمت هواپیما

آیا بلیط هواپیما ارزان یعنی پایین‌ترین قیمت موجود؟

 

بلیط ارزان به معنی ارزان‌ترین بلیط موجود نیست. بلکه بلیطی که با توجه به خدمات دریافتی مناسب‌ترین قیمت را دارد. منظور از خدمات کلاس پرواز، شرکت هواپیمایی، و مقصد مورد نظر است. پس بلیط ارزان هواپیما یعنی مناسب‌ترین قیمت به نسبت خدمات ارائه شده.

خبر آزاد سازی بلیط هواپیما که منتشر شد، بسیاری فکر کردند دیگر خبری از بلیط رازان هواپیما نیست چون دیگر نظارتی بر قیمت‌ها صورت نمی‌گیرد. اما واقعیت این است که عکس این مساله اتفاق میافتد. آزاد‌سازی قیمت بلیط هواپیما باعث شد که سقفی برای قیمت‌ها اعلام شود و اینگونه امکان افزایش قیمت بلیط‌ها از مراجع ارائه دهنده بلیط سلب شد. پس بلیط ارزان برای هواپیما بیش از پیش در  دسترس قرار گرفته است. پس اگر در زمان درست به مکان درست سفر کنید، بلیط ارزان قیمت هواپیما هم به صورت سیستمی و هم به صورت چارتری در دسترستان است.

 

نکاتی در مورد خرید بلیط ارزان

  1. به وب سایت خرید بلیط معتبری مراجعه کنید.
  2. زمان خرید بلیط بسیار در قیمت بلیط تاثیرگذار است.

مثلا برای یک پرواز خارجی باید مدت زمانی زودتر از تاریخ پرواز برای خرید بلیط اقدام کنید، نه خیلی زود و نه خیلی دیر. یکی دیگر از نکات مهمی که باید مد نظرتان باشد صبر و حوصله هنگام جستجوی بلیط است، با صبوری می‌توانید ارزانترین بلیط هواپیما را تهیه کنید. البته باید کلاس‌های پروازی را هم مد نظر داشته باشید. مثلا هیچ گاه برای پرواز First Class بلیط ارزان نمی‌توانید پیدا کنید، چون اینگونه پرواز‌ها لوکس هستند. البته در همین نوع پرواز‌ها نیز می‌توان بلیطی تهیه کرد که با توجه به خدمات آن قیمت مناسب‌تری داشته باشد. اگر بخواهیم کلاس های پروازی را براساس بلیط ارزان رتبه بندی کنیم اول کلاس اکونومی دوم کلاس بیزینس و سوم کلاس درجه یک را پیشنهاد می‌کنیم. البته تفاوت قیمت‌ها در این سه کلاس زیاد است اما باید خدمات ارائه شده در این پروازها را به خاطر سپرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دنبال کردن آخرین کارها و پروژه های من

>> <<